Niechciane owłosienie to istna zmora kobiet na całym świecie. Szczególnie daje się we znaki podczas cieplejszych miesięcy i słonecznych dni, gdy chętniej odsłaniamy nasze ciała – krótkie spódniczki, szorty i kostiumy kąpielowe. Idealnie gładka skóra to marzenie wszystkich kobiet, jednak wiele z nas zmaga się z takimi problemami jak podrażnienia, ranki i wrastające włoski po goleniu, a nawet szpecące blizny! Kiedy więc zawodzą wszystkie tradycyjne metody pozbywania się niechcianego owłosienia z naszych ciał, warto poddać się depilacji laserowej.

Ciesz się gładką skórą cały rok!

depilacja laserowa

Depilacja laserowa Vectus

Każda z nas bardzo dobrze zna ten moment, kiedy w pośpiechu przed ważnym wyjściem wybieramy najłatwiejsze i najszybsze ze sposobów pozbycia się włosków. Niestety efekty jakie one dają często nie są zadowalające i zamiast dodawać nam pewności siebie, odbierają ją. Tradycyjne sposoby pozbywania się owłosienia, golenie, woskowanie, czy depilator dają krótkotrwałe efekty, a co za tym idzie muszą być regularnie powtarzane w celu utrzymania gładkiej skóry. Co więcej, stosując podobne metody ciężko uniknąć pojawienia się reakcji alergicznych, podrażnień i bolesnego w skutkach wrastania włosków. Z odsieczą przybywa depilacja laserowa – bezpieczna, bezinwazyjna i obecnie najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianych włosków na całym ciele lub dowolnie wybranych jego partiach w sposób trwały i nienaruszający delikatnej struktury naszej skóry.

Dlaczego laser?

Laser to aktualnie najpopularniejszy ze sposobów na trwałe zlikwidowanie niechcianego owłosienia na ciele. Metoda ta wybierana jest częściej, niż inne, ze względu na wygodę, szybkość i trwałość jej wykonywania.
Depilacja laserowa oparta jest na zjawisku fototermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która pochłaniana jest przez barwnik naszej skóry, zwany melaniną. Cebulki włosów niszczone są trwale przez ciepło wiązki światła lasera. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Najnowocześniejsze lasery wyposażone są w specjalne czujniki poziomu melaniny w skórze pacjenta. Dzięki temu laser sam rozpoznaje indywidualne predyspozycje skóry i dopasowuje moc i częstotliwość impulsów wiązki światła lasera do rodzaju skóry i grubości włosów pacjenta. W ten sposób można osiągnąć większą efektywność, szybkość i bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej. Przykładem lasera najnowszej generacji tego typu jest laser diodowy VECTUS. Depilacja vectus przeznaczona jest do każdego rodzaju fototypu skóry, co sprawia, że może być wykonywana o każdej porze roku. Co więcej, dzięki zwiększonej końcówce lasera, podczas jednego zabiegu można wykonać epilację rozległego obszaru skóry w zaledwie kilka chwil. Laser tego typu wyposażony j¬est również w system chłodzenia, który koi skórę podczas zabiegu, wpływając na jego bezbolesność i większy komfort.

Jeśli więc zawiodły Cię już wszystkie domowe sposoby usuwania owłosienia, najlepiej udaj się do specjalisty i poddaj się zabiegowi depilacji laserowej. Umożliwia ona uzyskanie pięknej, gładkiej skóry bez konieczności ponownego sięgania po maszynkę, czy depilator, a jednocześnie jest niesamowitą oszczędnością czasu. Pozbądź się więc trwale włosków i ciesz gładką skórą przez cały rok!